Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Dzień Pamięci Ofiar Katynia

zbrodnia katynska bilgoraj 2017 055W tym roku w Biłgoraju Dzień Pamięci Ofiar Katynia i rocznicy Katastrofy Smoleńskiej obchodziliśmy 12 kwietnia. Organizatorem uroczystości był Starosta Biłgorajski, Burmistrz Biłgoraja i środowiska kombatanckie.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w kościele pw. WNMP, którą sprawował ks. dziekan Jerzy Kołtun. W homilii ks. dziekan mówił o potrzebie modlitwy za tych, którzy zginęli w Katyniu oraz za tych, którzy ponieśli tragiczną śmierć pod Smoleńskiem, lecąc na katyńskie uroczystości. Mówił też, że taka modlitwa potrzebna jest za ich rodziny. Ksiądz nawoływał też do jedności narodu wobec trudnej i tragicznej historii.

Po modlitwie uczestnicy obchodów katyńskich w uroczystym pochodzie udali się na cmentarz przy ul. Lubelskiej. Tam, pod Krzyżem Katyńskim, dr Adam Balicki przypomniał historyczne wydarzenia sprzed 77 lat, oraz te ze Smoleńska sprzed 7 laty, a młodzież, przedstawiciele środowisk kombatanckich i samorządów złożyli kwiaty i zapalili znicze. Na zakończenie, za udział, podziękował wszystkim Kazimierz Paterak Starosta Biłgorajski.

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.