Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Orszak Trzech Króli

photo

W sobotę 6 stycznia 2018 roku w Biłgoraju ulicami miasta przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”.

Orszak rozpoczął się w samo południe mszą świętą odprawioną w Kościele Pw. Św. Marii Magdaleny. Wierni przeszli z Sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny na plac przy Biłgorajskim Centrum Kultury gdzie oddali pokłon Dzieciątku Jezus.

Uczestnicy Orszaku mieli kolorowe i piękne stroje oraz korony na głowach. Były m.in. grupy przebrane za anioły. Byli też mędrcy:  Kacper VIII (symbolizujący Europę, na czele orszaku czerwonego), Melchior VIII (symbolizujący Azję na czele orszaku zielonego) oraz Baltazar VIII (symbolizujący Afrykę na czele orszaku niebieskiego). Na trasie podczas przemarszu pod plac Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyły się inscenizacje:
I - Olśnienie Mędrców, II - Pałac Heroda, III - Gospoda, IV - Szałas Pasterzy.

photo2

photo3

Na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury rozstrzygnięto także konkurs na szopkę bożonarodzeniową i gwiazdę betlejemską. Ponadto odbył się koncert kolęd, w którym udział wzięli zgromadzeni na placu mieszkańcy.

Organizatorem i koordynatorem uroczystego Orszaku Trzech Króli w Biłgoraju było Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II.

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30