W minioną sobotę, 15 lutego br., bal maturalny uczniów technikum Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zakończył sezon tegorocznych studniówek. Tak naprawdę to pierwszy bal, za przygotowanie którego i jego przebieg odpowiedzialność ponoszą sami uczniowie. To z jednej strony ogromne przeżycie ale i radość dla młodych ludzi wkraczających w dorosłość.

-Studniówka jest punktem zwrotnym w życiu młodych ludzi. Coś kończy i jednocześnie coś zaczyna. Za 100 dni najważniejszy egzamin w życiu. Wszystkim maturzystom, życzę by noc studniówkowa była niezapomniana, by zapadła w pamięć, by była wspominana z uśmiechem i tęsknotą. Niech bal będzie przeżyciem niezwykłym, pełnym radości i dobrych wspomnień. Po zakończeniu balu, przyjdzie czas wytężonej nauki, wierzę iż maturzyści dobrze go wykorzystają i egzamin będzie zdany w 100% - mówi Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Egzaminy maturalne w tym roku roku rozpoczną się 4 maja i potrwa do 21 maja. Maturzyści ich  wyniki poznają na początku lipca.