Dziś przed południem Prezes Zarządu BRW, Dariusz Formela odpowiedział na pismo, jakie wystosował do niego Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip  we wtorek - 7 kwietnia br. w związku z informacjami o możliwych zwolnieniach grupowych w spółkach należących do Grupy Kapitałowej BRW. Wnioski o wsparcie zostały już zweryfikowane pozytywnie, a pierwsze środki przekazane na konto firmy. Za szybką reakcję i przyłączenie się do pomocy mieszkańcom powiatu biłgorajskiego Starosta podziękował Wicemarszałkowi Województwa Lubelskiego Michałowi Mulawie.

W odpowiedzi Dariusza Forneli czytamy czytamy:

-Zarząd BRW S.A. oraz Zarządy pozostałych spółek wchodzących w skład GK BRW mają świadomość odpowiedzialności jaka na nich ciąży nie tylko w sferze biznesowej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą ale również za kwestie natury społecznej. W pełni podzielamy Pana troskę o zachowanie jak największej ilości miejsc pracy w obecnym bardzo trudnym otoczeniu rynkowym, które wynika z decyzji podjętych przez władze państwowe, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju i poza jego granicami. Dlatego Zarząd BRW S.A. podjął szereg działań mających na celu utrzymanie miejsc pracy i poziomu wynagrodzenia naszych pracowników wykorzystując wszelkie dostępne środki we współpracy z naszymi Partnerami Społecznymi i innymi interesariuszami. Wykorzystujemy również możliwości jakie dają przepisy, tzw. Ustawy o tarczy antykryzysowej.

-Pandemia koronawirusa nie oszczędza naszej gospodarki. Również mój rodzinny Powiat Biłgorajski doświadcza skutków kryzysu. Wspólnie z rządem robimy wszystko, żeby ratować każde miejsce pracy, staramy się pomóc firmom zatrudniających naszych mieszkańców - zapewnia marszałek Mulawa i dodaje: -Na ratowanie miejsc pracy w Powiecie Biłgorajskim Black Red White S.A. i Meble Black Red White sp. z o.o. otrzymają łącznie ponad 28,5 mln zł.  Pomoc otrzymują również mniejsze firmy, takie jak Zakład Drzewny Kimex z Nadrzecza (Gmina Biłgoraj). W województwie lubelskim przeznaczyliśmy 159 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego WL i Programu Operacyjnego WER na dofinansowania do wynagrodzeń wraz ze składkami w firmach. 156 mln zł zostanie przeznaczone na korzystne pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Te działania to ratunek dla tysięcy miejsc pracy - podsumował Michał Mulawa.

Za szybką reakcję na prośbę o podjęcie działań Wicemarszałkowi Mulawie podziękował Starosta Szarlip podczas rozmowy telefonicznej i na Facebooku.

Marszalek Starosta