kiermasz swiatecznymChoinki z szyszek, makarony, filcu czy kory; bański ręcznie zdobione, obrazy na szkle, ozdoby z masy solnej, dekoracje z gałązek i świeczek, kartki pocztowe oraz inne wyroby rękodzieła można było nabyć w holu Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Ozdoby świąteczne wykonane zostały przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce i wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. -Są to prace, które powstały przy okazji terapii zajęciowej. Jest to głównie rękodzieło artystyczne wykorzystujące głównie materiały naturalne. W przygotowanie ozdób zaangażowane są wszystkie pracownie DPS w Teodorówce - wyjaśnia Irena Oręziak - Kupczak.

Powstałe w MDK ozdoby wykonane zostały na zajęciach plastycznych. Jako wynik rozmów i dyskusji na temat świąt, tradycji z nimi związanych i zwyczajów świątecznych jakie panują w Polsce. Głównym zamierzeniem Kiermaszu jest promocja twórczości mieszkańców DPS i wychowanków MDK, prezentacja ich kunsztu artystycznego oraz zebranie funduszy na przybory plastyczne.