Wojewoda lubelski Wojciech Wilk w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Województwa Lubelskiego wraz z Lubelskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia stale monitoruje stan dostępności do lekarzy rodzinnych. Na terenie województwa są powiaty, w których wielu lekarzy nie podpisało umów na przyszły rok. Wojewoda informuje, gdzie od Nowego Roku mieszkańcy Województwa Lubelskiego będą mogli skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej.

Bezpłatna infolinia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz NFZ

Mieszkańcy województwa lubelskiego mogą otrzymać informacje o czynnych punktach POZ na terenie poszczególnych gmin i powiatów pod całodobowym i bezpłatnym numerem telefonu 987. Infolinia udziela także informacji na temat szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR), izb przyjęć oraz punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w których pacjenci uzyskają opiekę zdrowotną w zastępstwie lekarza rodzinnego.

W ostatnią niedzielę, 14 grudnia, w Tarnogrodzie obchodzono 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego oraz wydarzeń z kopalni Wujek. 16 grudnia 1981 roku zginął tam Krzysztof Giza, 24 letni mieszkaniec Tarnogrodu. W rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń nad grobem górnika spotykają się: rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Tarnogrodu, reprezentanci Sejmu i Senatu, władz samorządowych, górnicy i przedstawiciele organizacji społecznych. W tym roku Powiat Biłgorajski reprezentowali: Marian Tokarski Starosta, Jarosław Piskorski Wicestarosta i Jarosław Lipiec Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

 

10:5 dla Rady Powiatu takim wynikiem zakończył się mecz piłki nożnej, który dobył się w miniony piątek, 12 grudnia, na hali biłgorajskiego OSiRu. Na boisku spotkali się radni powiatowi i radni Rady Miasta Biłgoraj. Był to mecz charytatywny. Zbierano pieniądze dla rodziny z Biłgoraja, poszkodowanej w wyniku pożaru. Udało się zebrać 1636 zł.

Bezpieczeństwo w okresie zimowym było głównym tematem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie odbyło się w czwartek, 11 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju.

Zarząd Powiatu w Biłgoraju postanowił wyróżnić Aleksandrę Nizio z Aleksandrowa, która wygrała program „The Voice of Poland”. Młoda artystka przyjęła zaproszenie do Starostwa Powiatowego, gdzie przyjęto ją bardzo serdeczne i gratulowano tego prestiżowego osiągnięcia. Wokalistka otrzymała od Zarządu kwiaty i nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł.