czyste pow

      Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyła się konferencja podsumowująca spotkania  dot.  programu "Czyste Powietrze" realizowanego w powiecie biłgorajskim.

Podczas konferencji Jarosław Bury przedstawiciel Instytutu Rozwiązań Biznesowych przedstawił wyniki wspomnianego programu, który wdrażany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  W ramach programu mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie m.in. do nowych źródeł ciepła, wymiany pieców, termomodernizacji budynków mieszkalnych, w tym wymianę okien i drzwi.

Spotkanie było skierowane również do przedsiębiorców związanych z branżą termomodernizacyjną czy dostawą źródeł ciepła.  Wszystko po to by pomóc klientom - czyli odbiorcom indywidualnym Programu "Czyste powietrze". Program obliguje wnioskodawców do by dobierali właściwe parametry do zakresu rzeczowego wpisywanego do wniosku.

"Chcemy by przedsiębiorcy, wyposażeni w wiedzę, w informacje rozwiewające wątpliwości, mogli wyjść do klientów, mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej, z konkretną ofertą, która wpisuje się w wymogi Programu i przynosi wymierne korzyści klientom. Chodzi więc o spełnienie założeń Programu "Czyste powietrze", taka oferta jest niezwykle ważna z punktu widzenia kupującego, ale także i sprzedających czy świadczących usługi przedsiębiorców. Zadowolony klient to i zadowolony przedsiębiorca, a na tym wszystkim korzysta także nasze środowisko naturalne, bo mniej jest emisji szkodliwych substancji -- mówił Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip.