Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi Ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.

Uczennice klas graficznych I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zdobyły nagrody i wyróżnienia w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Rodzina - w leśnym zakątku". Konkurs organizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. W kategorii szkoły ponadpodstawowe nagrody otrzymały: Martyna Kniaziowska i Amelia Oleszek, wyróżnienie Adrianna Rapa.

Jagoda Góra zajęła II miejsce a Hanna Mura III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Piękno natury - zauważ je' zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie. Konkurs miał finał 15 czerwca 2021 roku. Gratulujemy.

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie robocze dotyczące opracowania koncepcji na modernizację i rozbudowę budynku szpitala w Biłgoraju. -Kiedy udało się nam jako powiatowi pozyskać środki budżetowe z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na działania związane z rozwojem naszego szpitala przystąpiliśmy do prac koncepcyjnych. Firma wyłoniona zgodnie z ustawą parowo zamówień publicznych przygotowuje takie opracowanie - informuje wicestarosta Tomasz Rogala.

1 czerwca 2021 na stronie Pałacu Młodzieży w Katowicach ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego festiwalu tańca  Power Online, który rozgrywany był w 3 kategoriach tanecznych Power Folk, Power Dance oraz Power Experyment. W każdej z tych kategorii były również kategorie wiekowe. MDK Biłgoraj na tym festiwalu wzięły udział grupy Ada I, Jump, Nova oraz Impuls.