Harcerze z 13. DSH "Pochodni" im phm Tadeusza "Neya" Iwanowskiego z Biłgoraja, przynieśli do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju, które do Polski trafiło z betlejemskiej Groty.
Światło od harcerzy odebrał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i etatowy członek Zarządu Powiatu Maria Gałka. -W tym roku akcja rozpraszania Betlejemskiego Światła Pokoju przebiega pod hasłem "Światło nadziei". W imieniu naszych harcerzy pragniemy na te święta Bożego Narodzenia i na cały Nowy Rok życzyć Państwu tej prawdziwej nadziei, która wszystko zwycięża - mówiła harcmistrzyni Dorota Woźniak.

betlejemskie swiatlo pokoju 1
Starosta  podziękował za przyniesienie Światła Pokoju do powiatu biłgorajskiego. -Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę z waszych rąk odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. Niesie z sobą one przesłanie, które ponad 2000 lat temu wybrzmiało podczas narodzin Jezusa Chrystusa, a któe wzywa do braterstwa, miłości i budowania prawdziwego trwałego pokoju między ludźmi. Dziś symbolicznie odbieram - w imieniu mieszkańców naszego Powiatu - to Światło i dziękuję wam za włączenie się w tą szczytną ideę. Dziękuję za życzenia i harcerską służbę, ze swej strony w imieniu władz powiatowych życzę wszystko co najlepsze na Święta Bożego Narodzenia i cały nowy 2022 rok - mówi Andrzej Szarlip.

betlejemskie swiatlo pokoju 2