Uroczystośi: 78. rocznica poświęcenia cmentarza partyzanckiego w Osuchach i 83. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i etatowy członek Zarządu Powiatu Maria Gałka uczestniczyli dziś w 78. rocznicy poświęcenia cmentarza partyzanckiego w Osuchach i 83. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

O ekonomii społecznej rozmawiają w Starostwie Powiatowym

Budowanie powiatowej współpracy JST i PES w zakresie zlecania usług społecznych podmiotom ekonomii społecznej jest tematem spotkania, które odbywa się dziś w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Organizatorem spotkania, w którym uczestniczą przedstawiciele samorządów i jednostek pomocy społecznej, jest Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Sukces wychowanków Tęczowej Malarni i Cudawianki w międzynarodowym konkursie „Moja przygoda w muzeum”

Miło jest nam poinformować o wynikach XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum” – Toruń 2022. W tegorocznej edycji imprezy zorganizowanej przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, czternastu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zdobyło 16 kwalifikacji do wystawy. To wielki sukces w tak prestiżowej imprezie.

Sukces pracowni plastycznej „Akwarela” w konkursie międzynarodowym

W dniach 21 września do 10 października 2022 r. (podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy w Międzynarodowym Dniu Pokoju - 21 września o godz. 14.00) w Oświęcimskim Centrum Kultury będzie prezentowana pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Darujmy światu pokój”, adresowanego do uczestników 7-19 lat.

I Liceum Ogólnokształcącą im. ONZ w Biłgoraju zaprasza do wspólnego odkrywania niezmierzonego wszechświata i udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!”, którego tematem w tym roku są: „Małe i duże kosmiczne podróże”. Patronem konkursu jest starosta biłgorajsk.

konkurs graficzny plakat