Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, wydało album pt. Ziemia Biłgorajska. Ponad 140 stronicowa publikacja zawiera syntetyczny opis dziejów powiatu biłgorajskiego, jego walory turystyczne i krajoznawcze, zabytki oraz miejsca do wypoczynku. Album opatrzony jest ciekawymi i pięknymi zdjęciami wykonanymi przez prawdziwych mistrzów i pasjonatów, w tym m. in. przez ks. Artura Schodzińskiego, Grzegorza Szkutnika, Kamila Rogalę czy Michała Kulińskiego.

album ziemia bilgorajska
Do tego dołączone zostały fotografie z archiwum Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, gminy Goraj czy Starostwa Powiatowego.

-Z przyjemnością oddaje w Państwa ręce album o powiecie biłgorajskim. (...) Niniejszy album jest świadectwem dziedzictwa naszej kultury. Niech zatrzymane w nim obrazu zachęca nie tylko do odwiedzenia naszej pięknej ziemi, ale także - jak apelował św. Jana Paweł II - do jej zachowania dla przyszłych pokoleń - napisał we wstępie starosta Andrzej Szarlip.

Album kolportowany będzie od Nowego Roku, podczas wydarzeń i uroczystości powiatowych, będzie także służył do promocji powiatu.