W dniach 6-7 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbyły się - organizowane przez PTTK o/Biłgoraj- eliminacje wojewódzkie XLVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego. Turniej składa się z następujących konkurencji: turystyczny marsz na orientację,  turystyczny rower,  turystyczne ABC,  test wiedzy (w tym roku o województwie dolnośląskim), samarytanka oraz ocena uprawnień i odznak turystycznych PTTK.

turniejturystyczno krajoznawczy zsbio 1
W eliminacjach wojewódzkich ZSBiO szkołę reprezentowały dwie drużyny:

1. Julia Bielak, Liliana Kapka, Martyna Węgrzyn (II B LO) (dziewczyny wygrały 29 kwietnia 2022 r. eliminacje powiatowe)
2. Milena Brodziak, Gabriela Mareczko, Magdalena Zań (III Cp LO).   

Drużyna Julia-Liliana-Martyna zajęła II miejsce w województwie, natomiast dziewczyny z drużyny Milena-Gabriela-Magdalena okazały się bezkonkurencyjne i wygrały eliminacje wojewódzkie zajmując I miejsce.

turniejturystyczno krajoznawczy zsbio 3
Milena Brodziak zajęła I miejsce indywidualnie w konkurencji: Test wiedzy obejmujący zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy.

Milena, Gabriela i Magdalena przygotowują się teraz do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2022 r. w Świdnicy (woj. dolnośląskie). Opiekunami drużyn są panowie Tadeusz Maciocha i Dariusz Pyzio.

Serdeczne gratulacje dla dziewczyn i życzymy powodzenia w finale.

turniejturystyczno krajoznawczy zsbio 2