Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Lepsza woda na basenie

basen_-_m
Trwają prace przy modernizacji instalacji uzdatniania wody w pływalni działającej przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Koszt to 519 tys. 516 zł. Zadanie finansuje Powiat Biłgorajski, który pozyskał na ten cel częściowo umarzalną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w wysokości 415 tys. zł.
Wykonawcą jest, wyłoniona w drodze przetargu, firma Blanca Plus Sp. z o.o. z Woli Mrokowskiej. Dotychczasowa instalacja uzdatniania wody była już zużyta eksploatacyjnie i technologicznie. Basen mógł w każdej chwili zostać zamknięty. Ze względów bezpieczeństwa oraz jakości wody basenowej inwestycja taka była konieczna.
Obecnie przeprowadzana jest całkowita modernizacja instalacji obiegu uzdatniania wody basenowej, a więc stacji filtrów, układu pompowego oraz orurowania technologicznego. Dla basenu pływackiego przyjęto technologię uzdatniania wody opartą na procesach: koagulacja – filtracja - dezynfekcja. W ciągu roku przewidziano jedno zatrzymanie instalacji w celu wymiany wody, oczyszczenia niecek, konserwacji urządzeń technologicznych. To pozwoli na oszczędności, gdyż dotychczas takich wymian wody było kilka. Prace potrwają do końca sierpnia br.

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30