Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

aktualności z 2012 roku

Starosta Biłgorajski reprezentował Samorząd Powiatowy na uroczystym spotkaniu opłatkowym w Gminie Biłgoraj

oplatek gmina bilgorajm„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie" - motto Matki Teresy z Kalkuty przyświecało uroczystemu spotkaniu świąteczno – noworocznemu, które 30 grudnia 2013 roku odbyło się w Urzędzie Gminy Biłgoraj.

Wzięli w nim udział radni Rady Gminy, pracownicy Urzędu Gminy, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz zaproszeni goście. Samorząd Powiatu Biłgorajskiego reprezentował Starosta Biłgorajski Marian Tokarski.

Czytaj więcej...

Otwarty konkurs ofert na 2014 rok

herb powiatuZarządu Powiatu w Biłgoraju ogłasza otwarty konkursu ofert na zadania planowane do zlecenia w 2014 roku z zakresu kultury, kultury fizycznej, turystyki i promocji zdrowia.

Na podstawie art. 32 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym, art. 13 ust.1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz Uchwały Nr XXI/151/2012 Rady Powiatu w Biłgoraju z dnia 20 grudnia 2012 roku w sprawie uchwalenia Programu współpracy Powiatu Biłgorajskiego z organizacjami pozarządowymi na 2014 rok, Zarząd Powiatu uchwala, co następuje:

Czytaj więcej...

Nie palmy śmieci w paleniskach domowych!

spalanie smiecimW sezonie zimowym nasilają się uciążliwości związane ze spalaniem odpadów w paleniskach domowych. Toksyczne, gryzące zapachy, szkodzą naszemu zdrowiu oraz środowisku naturalnemu.

Bazując na wieloletnich wynikach wykonanych pomiarów przez inspektoraty ochrony środowiska w okresie grzewczym w powietrzu zauważalny jest wyraźny wzrost poziomów stężeń związków takich jak dwutlenek siarki, tlenek węgla, tlenek azotu, benzoalfapiren, jak również zanieczyszczenia pyłowe. Powodów takiego stanu upatruje się m. in. w niewłaściwej gospodarce domowymi odpadami, a konkretnie faktu ich spalania w przydomowych kotłowniach, bezpośrednio w paleniskach pieców wraz z węglem czy drewnem.

Czytaj więcej...

Elementarze i książki o Ziemi Biłgorajskiej dla naszych krajanów mieszkających w Wandzie

elementarze dla poloniimZ okolic Łukowej, Babic i Biłgoraja zawędrowali do Misiones – jedna z 23 prowincji Argentyny, położonej w północno - wschodniej części kraju, na obszarze Międzyrzecza przy granicy z Paragwajem i Brazylią. Ich miejscem na ziemi stała się miejscowość Wanda - nazwana tak na cześć księżniczki Wandy (tej co nie chciała Niemca).

Historia obecności Polaków w tej części Ameryki Południowej sięga początku XIX wieku, kiedy to z nurtem rzeki Parana dobił do brzegów statek o nazwie „El Guayra" z polskimi emigrantami na pokładzie. Ludzie Ci pochodzący głównie z dzisiejszych okolic kielecczyzny i lubelskiego przybyli wraz z całymi rodzinami by zasiedlić tereny porośnięte dziewiczą dżunglą. Zawędrowali tam także nasi krajanie z okolic Łukowej i Biłgoraja, kontakt z nimi nawiązał pracujący w Biłgoraju ks. dr Andrzej Niedużak.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Rady Powiatu i urzędników Starostwa Powiatowego w Biłgoraju

sesja oplatkowa20 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli radni rady Powiatu w Biłgoraju, kierownicy i pracownicy poszczególnych wydziałów Starostwa Powiatowego, kierownicy Jednostek Organizacyjnych oraz zaproszeni goście.

-Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok to okres szczególny, głęboko zapisany w naszej narodowej tradycji. Wierni jej, co roku gromadzimy się wspólnie, jako wielka rodzina samorządowa, by przeżywać radość Narodzenia Pańskiego. Łamiemy się opłatkiem, śpiewamy kolędy, zastanawiając się nad tajemnicą Bożego Narodzenia - mówił Starosta Biłgorajski.

Czytaj więcej...

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30