Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

440-lat Biłgoraja

440 lecie bilgoraja 1
W zorganizowanym przez Biłgorajskie Towarzystwo Regionalne uroczystym spotkaniu z okazji 440-lecia lokacji Biłgoraja, Zarząd Powiatu reprezentował Starosta Kazimierz Paterak. Uroczystości odbyły się 10 września br., dokładnie w 440. rocznicę wydania przez króla Stefana Batorego, aktu lokacyjnego grodu nad Ładą.

Uroczystości związane z jubileuszem 440-lecia Miasta Biłgoraj, odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Biłgoraju. Obok Starosty Biłgorajskiego, uczestniczyli w nim także Sekretarz Miasta Biłgoraj Bogdan Kowali, dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju Dorota Skakuj, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Dorota Mach, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Biłgoraju Małgorzata Tyburska i prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego Marek Szubiak.

Popołudniowe spotkanie poprzedziły wykłady dla młodzieży szkolnej związane z lokacją miasta i prawem magdeburskim, które poprowadził prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Regionalnego, Piotr Flor. On także otworzył spotkanie członków Towarzystwa i zaproszonych gości. Po części oficjalnej i przyjęciu uchwały oddającej  hołd założycielom, budowniczym, pierwszym mieszkańcom oraz wszystkim obywatelom Biłgoraja, dzięki którym się on rozwijał i został rozsławiony. W sposób szczególny uczczono zaś cześć tym, którzy poprzez walkę na licznych polach bitew, bohaterstwo oraz codzienne zmagania o zachowanie tożsamości i tradycji narodowej, wnieśli swój nieoceniony wkład w odzyskanie niepodległości przez Polskę.
440 lecie bilgoraja 2
Starosta Biłgorajski dziękował organizatorom za przygotowanie uroczystości. Podkreślał, że jest to sposobność, by mieszkańcy Biłgoraja i Regionu, a szczególnie ludzie młodzie wzbogacili się o rzetelną wiedzę historyczną dotyczącą naszej Małej Ojczyzny. Biłgorajskie Towarzystwo Regionalne robi dużo, jest inicjatorem wielu wydarzeń. Przy tej okazji można nie tylko mówić o początkach naszego Miasta, ale także o osobach, wydarzenia i osiągnięciach Biłgoraja.

Uroczyste spotkanie zakończył toast wzniesiony w intencji Miasta oraz tort, wykonany w formie słynnego biłgorajskiego sita.

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30