Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

„Wolność nasza”

wolnosc nasza 1 1
Z udziałem kilkudziesięciu artystów koncert „Wolność nasza” zakończył biłgorajskie – powiatowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert,  który odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji zgromadził na widowni kilkaset osób.

Zarząd Powiatu reprezentował na nim Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak. Przed zgromadzoną widownia wystąpili artyści z Biłgoraja i Zamościa oraz zamojska Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki, Grupa Folklorystyczna "Pokolenia" z Biłgorajskiego Centrum Kultury i Katarzyna Groniec.
wolnosc nasza 1 2
-Koncert był doskonałym dopełnieniem naszego wspólnego świętowania, naszej radości z niepodległości Ojczyzny, z dumny naszej historii i dokonań minionych pokoleń. Koncert pokazał, jak radośnie w duchu artystycznego uniesienia i piękna muzyki można świętować tak wielkie rocznice. Serdecznie dziękuję artystom za te chwile wzruszenia, radości i uniesienia. Za pokazanie wyjątkowej harmonii, która jest wyrazem wolności. Dziękuję wszystkim, którzy w przygotowanie koncertu się zaangażowali i tym wszystkim, którzy rocznicowe uroczystości przygotowali. W sposób szczególny dziękuję mieszkańcom naszego Powiatu za godne uczczenie 100-lecia niepodległości Polski – podkreślał Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak.

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30