Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

aktualności z 2019 roku

Otwarcie Biura Programu „Czyste Powietrze” w Biłgoraju.

czyste powietrzeW poniedziałek 18 marca 2019 r. o godzinie 10.00 nastąpi oficjalne otwarcie Biura Programu „Czyste Powietrze” w Biłgoraju. Biuro przy ul. Włosiankarskiej 5 czynne będzie dla wszystkich zainteresowanych od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.30.
Program „Czyste Powietrze” cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców z całego województwa lubelskiego. Aby umożliwić beneficjentom dostęp do informacji na temat programu w miejscu zamieszkania, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie otworzy kilka biur terenowych m.in. w Biłgoraju.

Zamknięcie odcinków drogi krajowej

W dniu 15.03.2019r. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu z zamknięciem drogi krajowej nr 74. Zamknięte zostaną odcinki DK74 w km od 229+250 do 230+595 oraz od 231+015 do 231+625. W związku z zamknieciem drogi krajowej nr 74 wprowadzony zostanie objazd z wykorzystaniem dróg wojewódzkich nr 835 i 838 na odcinku Frampol - Biłgoraj - Zwierzyniec - Sczebrzeszyn.

W załączeniu projekty tymczasowej organizacji ruchu: rys1a, rys1b, rys1c, rys.1d.

Przeidywany termin likwidacji tymczasowej organizacji ruchu to koniec września 2019r.

PBI Infrastruktura S.A. ul. Kolejowa 10E, 23-200 Kraśnik

Ola wywalczyła nagrodę główną – miesięczny pobyt w USA

Ola Kudyba
Aleksandra Kudyba z kl. II C w I LO im. ONZ w Biłgoraju, zwyciężyła w finale konkursu „I Know America” i otrzymała główną nagrodę – miesięczny pobyt edukacyjny w Stanach Zjednoczonych w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute.

Czytaj więcej...

Sukcesy projektantek ZSZiO

konkursy mody
W pierwszych dniach marca 2019 r. odbyły się dwa Ogólnopolskie Konkursy Szkół Mody, w których tradycyjnie już wzięły udział uczennice Technikum Przemysłu Mody Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Czytaj więcej...

PGE Dystrybucja S.A. wdraża program wsparcia kształcenia zawodowego.

W dniu 7 marca br. zostały podpisane dwa kolejne porozumienia o współpracy pomiędzy PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość, a szkołami: Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju oraz Zespołem Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim. Otwierają one możliwość wspólnego działania na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego i zachęcania młodzieży do wyboru zawodów związanych z branżą energetyczną. Zawarte porozumienie o współpracy w ramach programu „Wsparcie kształcenia zawodowego” zobowiązuje strony do wspólnego działania na rzecz doskonalenia praktycznych umiejętności uczniów, prezentowania nowoczesnych technologii stosowanych we współczesnej energetyce, a także podnoszenia kwalifikacji nauczycieli przedmiotów zawodowych. Dzięki programowi PGE Dystrybucja S.A. DSC8716 1Możliwe będą różne formy współpracy ze szkołami, których wybór zależeć będzie od zapotrzebowania konkretnej szkoły i możliwości oddziałów Spółki. Realizacja programu będzie miała różne formy współpracy – będą to zarówno klasy patronackie, staże i praktyk, jak i wspólne działania promocyjne mające na celu zachęcenie młodych ludzi do wyboru zawodów technicznych. Dzięki takiej współpracy wynikającej z podpisania porozumienia uczniowie z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju będą mogli poznać realne warunki pracy w największym w Polsce i bardzo dobrze zorganizowanym przedsiębiorstwie energetycznym jakim jest PGE Dystrybucja S.A. - podkreślił Andrzej Szarlip – Starosta Biłgorajski.

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30