Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Moje spotkanie z folklorem

moje spotkanie z folklorem mdk
Dwie nagrody, dwa wyróżnienia oraz kwalifikacja do wystawy - takim dorobkiem mogą poszczycić się wychowankowie MDK w Biłgoraju z pracowni Tęczowa Malarnia, którzy wzięli udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Moje spotkanie z folklorem”.

Impreza zorganizowana przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” w Rybniku cieszy się wielką popularnością wśród młodych twórców. Tematyka konkursu pozwala na bardzo szerokie spojrzenie na temat folkloru. Pod tym terminem kryje się bowiem ogromna różnorodność treści pozwalających na zobrazowanie w plastycznej formie. Folklor to słowo określające materialne i niematerialne dziedzictwo kultury ludowej, do której zaliczamy architekturę, sztukę i stroje ludowe, a także pieśni, przysłowia czy legendy.

Biorący udział w konkursie, podopieczni Anny Świcy prowadzącej zajęcia w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia biłgorajskiego MDK, przedstawili w swoich pracach postaci w strojach ludowych, charakterystycznych dla różnych regionów Polski. W kategorii 7 - 9 lat nagrodę otrzymała praca Weroniki Zarębskiej. W kategorii wiekowej 10 - 12 lat wyróżnienia otrzymały prace Izabeli Pogorzelec (lat 10) i Olgi Goch (lat 11), zaś do wystawy zakwalifikowano pracę Katarzyny Sudoł (lat 11).

Obraz czternastoletniej Martyny Kniaziowskiej, przedstawiający parę w stroju biłgorajskim, nagrodzono w kategorii wiekowej 13 - 15 lat, a wyróżnienie zdobyła praca autorstwa trzynastoletniego Angela Dziwury. Rysunek został wykonany węglem, a ukazuje starego górala grającego na skrzypkach. Wszyscy laureaci wielokrotnie byli zdobywcami nagród i wyróżnień w konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Tym sukcesem udowodnili, jak talent i ciężka praca, mogą przynieść satysfakcję z rozwijanego talentu.

/Anna Świca/

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30