Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Orszak Trzech Króli

orszak trzech kroli 1
Dzięki zaangażowaniu Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. papieża Jana Pawła II i wsparciu między innymi Starostwa Powiatowego ulicami Biłgoraja przeszedł Orszak Trzech Króli. Udział w ulicznych jasełkach wzięło kilka tysięcy mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej.

Wydarzenie – tradycyjnie już – rozpoczęło od Mszy świętej sprawowanej w sanktuarium świętej Marii Magdaleny. To właśnie z Puszczy Solskiej, do centrum Biłgoraja, już od pięciu lat rusza kolorowy korowód. W ten sposób miasto, dołączyło do kilkuset w całej Polsce, których ulicami przeszli Trzej Królowie. Po drodze uczestnicy mogli obejrzeć scenki tematyczne nawiązujące do wizyty Mędrców w Betlejem. Jedna z nich - dwóch króla Heroda – odbyła się na placu Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.
orszak trzech kroli 2
W biłgorajskim Orszaku Trzech Króli samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Andrzej Szarlip i etatowy członek Zarządu Powiatu Beata Strzałka. Wszystkim uczestnikom i organizatorom orszaku dziękował i gratulował Starosta Biłgorajski. -Tegoroczny Orszak Trzech Króli był wspaniale zorganizowany i jestem pod ogromnym wrażeniem tego przedsięwzięcia. Jest to coś wyjątkowego, szczególnie, że jesteśmy w okresie Bożego Narodzenia. Taki orszak, który odwołuje się do idei wędrowania i misyjności Kościoła Katolickiego i wpisuje się w życie miasta i wychodzi na ulicę, jest czymś niezwykle ważnym w aspekcie świętowania całej tajemnicy Bożego Narodzenia. Dlatego bardzo się cieszę, że mogłem w tym wydarzeniu uczestniczyć i jeszcze raz gratuluję organizatorom – mówił Andrzej Szarlip.
orszak trzech kroli 3Orszak zakończy się wspólnym kolędowaniem. Miał także wymiar charytatywny. Na zakończenie zorganizowano kiermasz ciast i słodyczy, z którego dochód przeznaczony został na leczenie  rocznego Kubusia z Biłgoraja.

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30