Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Gratulujemy wychowankom MDK

laureaci konkursHanna Bosak i Agnieszka Cieślak reprezentujące pracownię plastyczną Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami XIX. Ogólnopolskiego Suces wychowanek na Konkursie Plastycznym "Anioł 2019". Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży DOROŻKARNIA w Warszawie.

Uroczysty finał dziewiętnastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Anioł 2019" odbył się w sobotę, 2 marca. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 4 do 16 lat. Młodzi artyści mają za pomocą środków malarskich, rysunkowych bądź graficznych przedstawić własną wizję anioła. Dziecięca wyobraźnia stwarza nieograniczone możliwości interpretacji tego tematu. W gronie jurorów oceniających prace znajdowali się  nie tylko wysokiej klasy profesjonaliści, ale także artyści, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, a więc znają jej potrzeby, zainteresowania, możliwości twórczej wypowiedzi plastycznej, ale przede wszystkim doceniają dziecięcą sztukę i wspaniałą wyobraźnię dziecka.

Wychowankowie MDK w Biłgoraju już nie po raz pierwszy zostają laureatami konkursu. W tegorocznej edycji, wyróżnienie za swoją pracę w  kategorii wiekowej 7-11 lat, otrzymała siedmioletnia Hanna Bosak. Drugie wyróżnienie, przyznane w kategorii wiekowej 14-16 lat, w odebrała Agnieszka Cieślak (lat 16). Agnieszka wzięła udział w uroczystości zakończenia konkursu, podczas której odbyło się wręczenie nagród, statuetek i dyplomów laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Wszyscy uczestnicy, których prace zakwalifikowano na wystawę oraz nauczyciele i instruktorzy wszystkich laureatów także otrzymali dyplomy i podziękowania. Opiekę artystyczną nad wyróżnionymi dziewczętami sprawuje nauczycielka plastyki Anna Świca. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowana została także praca Zuzanny Laszko (10 lat) - podopiecznej Ireny Oręziak-Kupczak. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

/Anna Świca/

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30