Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Biłgoraj. Otwarcie Terenowego Biura programu "Czyste powietrze"

terenowe biuro programu czyste powietrze
W poniedziałek 18 marca br., w obecności przewodniczącego sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, okręgowy koordynator programu "Czyste Powietrze" Leszka Kowalczyka oraz wiceprezesa WFOŚiGW w Lublinie Grzegorza Grzywaczewskiego, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip i prezes WFOŚiGW w Lublinie Paweł Gilowski podpisali umowę, na mocy której powołano Terenowe Biuro programu "czyste Powietrze" .

Biuro swoją działalność prowadzi przy ul. Włosiankarskiej 5 w Biłgoraju. Każdy zainteresowany programem może skorzystać z profesjonalnej porady w godzinach od 9.00 do 13.30. To pierwsze Biuro Terenowe w Województwie Lubelskim. Jego otwarcie spowodowane jest dużym zainteresowaniem, jakim cieszy się program „Czyste powietrze”. -Chcemy umożliwić beneficjentom dostęp do informacji na temat programu w miejscu zamieszkania. Chodzi o to by nie było konieczności jechania do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do Lublina, czy też czekania na informacje na infolinii. Chcemy otworzyć kilka takich biur, to w Biłgoraju jest pierwsze - przyznał Paweł Gilowski.
       
Jak podkreśla Starosta Biłgorajski, w Biurze możliwe będą konsultacje z ekspertem, który poinformuje zainteresowanych o zasadach programu, udzieli odpowiedzi na pytania z nim związane, a także będzie można złożyć wniosek. wkrótce beneficjenci będą mieli również możliwość złożenia tam wniosków o dofinansowanie. -Otwarcie biura, to bardzo dobra informacja z punktu widzenia mieszkańców Powiatu Biłgorajskiego. Wszystkim nam zależy na tym by zmniejszyć emisję szkodliwych dla ludzkiego życia i zdrowia substancji. ten program przewiduje konkretne dofinansowanie do inwestycji w wymianę źródeł ciepła czy termomodernizację budynków. Skierowany jest do gospodarstw domowych. Wspólnie możemy więc dbać o jakość powietrza. A jak wiemy u nas z tą jakością powietrza, którym oddychamy nie jest najlepiej. W Biłgoraju między innymi wskaźniki szkodliwych substancji znacznie przekraczają dozwolone normy - mówił Andrzej Szarlip.

Rządowy program walki ze smogiem „Czyste powietrze” ruszył we wrześniu ubiegłego roku. Od tego momentu mieszkańcy Lubelszczyzny złożyli około 3 tys. wniosków, a wartość wnioskowanych na chwilę obecną dotacji wynosi ponad 56 milionów złotych. 10% tych wniosków, to dokumenty mieszkańców Biłgorajszczyzny.

Foto: bilgoraj.com.pl

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30