Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Herbert, Szymborska i my

19 marca uczniowie klas humanistycznych ZSBiO mieli okazję uczestniczyć w czterogodzinnych warsztatach polonistycznych w ramach projektu „Książka z plecaka”. Były one prowadzone przez dr hab. Lecha Giemzę – wykładowcę na wydziale polonistyki KUL. Spotkanie miało na celu przybliżenie młodym humanistom poezji Zbigniewa Herberta oraz Wisławy Szymborskiej.

-Pomimo dwóch różnych systemów wartości, które prezentują ci poeci, prywatnie byli przyjaciółmi - tak na samym początku literaturoznawca wprowadził młodzież w świat szeroko pojętej literatury oraz poezji.

Warsztaty, jakby mogło się wydawać, nie były zamknięte w sztywnych ramach uniwersyteckiego, trwającego w nieskończoność wykładu. Profesor Giemza od samego początku zwracał się do uczniów językiem zrozumiałym. Przykuwał uwagę sposobem prowadzenia zajęć, anegdotami wplatanymi w tok wypowiedzi, przykładami z życia.

Celem warsztatów było pogłębianie umiejętności interpretacji porównawczej, przydatnej do matury, zwłaszcza rozszerzonej z języka polskiego. Uczestnicy wynieśli ze spotkania nie tylko kolorowe notatki, ale przede wszystkim wiedzę o tym, z jaką łatwością człowiek może zatracić swoją tożsamość w świecie pełnym tandety i beznadziejności.

/Paulina Krawczyk ZSBiO/

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30