Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Michał Stańczyk finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego …..”

losyMichał Stańczyk uczeń klasy pierwszej prawniczej z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju jest w gronie trzech najlepszych uczniów województwa lubelskiego, którzy uzyskali tytuł finalisty i zakwalifikowali się do drugiej części etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego …”. Sukces ten zapewnia Michałowi zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii.

Finał etapu centralnego Olimpiady odbędzie się w Warszawie w dniach 6 – 8 czerwca 2019r., a jego uczestnicy rozwiążą zadania z zakresu m.in.: geografii militarnej, malarstwa batalistycznego, biografistyki, filmu i kronik filmowych, fotografii wojennej, poezji oraz pieśni wojennej i wojskowej, interpretacji źródła historycznego. Ponadto przygotują się do oprowadzania po losowo wybranym zabytku historycznym Warszawy, a także opiszą wylosowany eksponat muzealny.

Michał do 30 maja ma również przygotować drzewo genealogiczne swoich przodków (do czwartego pokolenia) oraz przedstawić losy swojej rodziny w latach 1921 – 1956, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej.

Program Olimpiady jest bardzo obszerny i zawiera się w dwóch blokach: stałym, obejmującym cały materiał edukacyjny z historii i zmiennym, dotyczącym treści tematycznych związanych z historią wojskowości polskiej, które co roku obejmują inny okres historyczny. W bieżącym roku szkolnym Olimpiada dotyczy okresu „Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych. Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921–1956”.

Opiekunem Michała jest pani Renata Krzesińska.

I LO im. ONZ

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30