Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Najlepsi z najlepszych w turnieju turystyczno-krajoznawczym

turniej turystyczny Augustów

fot. I LO im. ONZ

W dniach 30.05–02.06.2019 r. w Augustowie odbył się Finał Centralny XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych nasze województwo reprezentowali uczniowie I LO im. ONZ i Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, którzy podczas eliminacji wojewódzkich byli bezkonkurencyjni. Na szczeblu ogólnopolskim potwierdzili swój bardzo wysoki poziom przygotowania do turnieju. Drużyna liceum w składzie: Anna Skubis, Maksymilian Wachowicz i Jakub Złomański zajęła I miejsce. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się również drużyna z gimnazjum: Konrad Deryło, Szymon Krzesiński i Julia Rębacz.

Uczestnicy musieli wykazać się nieprzeciętną wiedzą z zakresu krajoznawstwa, turystyki, topografii, geografii, historii, kultury, przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa i higieny wycieczkowania.

W części praktycznej uczniowie zmierzyli się m. in. z turystycznym marszem na orientację, torem przeszkód, udzielaniem pierwszej pomocy i korzystaniem z apteczki. Rywalizowali także w konkurencjach: esperanto – język, który łączy, kuchnia regionalna województwa podlaskiego oraz turysta – żeglarz.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom turnieju i ich opiekunom zwiedzanie Augustowa i rejs statkiem po jeziorach.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy jest najbardziej prestiżową imprezą turystyczną adresowaną do dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce, organizowaną przez PTTK. Biorą w nim udział trzyosobowe zespoły, a rywalizacja przebiega w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

I LO im. ONZ

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30