Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

W Powiecie akcja informacyjna programu Rodzina 500 + w rozszerzonej formule

500 plusUrzędnicy Wojewody Lubelskiego i przedstawiciele Zarządu Powiatu wzięli udział w akcji informacyjnej programu Rodzina 500 + w rozszerzonej formule. Spotkania odbyły się w Biłgoraju oraz gminach Biłgoraj, Obsza i Turobin. Akcja informacyjna dotyczy podania szczegółowych i wiarygodnych informacji na temat nowej odsłony programu „Rodzina 500+” w województwie lubelskim. Dzięki zaproponowanym zmianom świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

- Cieszę się, że na drodze akcji informacyjnej o rozszerzonym działaniu programu 500+ znalazł się Powiat Biłgorajski, w tym miasto Biłgoraj. Jest duże zainteresowanie tym programem, jest okazja na rzetelne i pewne informacje. Mieszkańcy mogą zapytać, rozwiać swe wątpliwości, upewnić się w swych założeniach i wiedzy, którą posiadają. To bardzo istotne, bo program dedykowany jest każdemu dziecku i każdej rodzinie - zaznacza Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Swymi odczuciami i przemyśleniami na temat programu dzielił się także Wicestarosta, Tomasz Rogala: -Te zmiany są bardzo istotne i są widoczne w portfelach rodzin, które wcześniej borykały się z problemami finansowymi. Już sam program 500+ pozwolił na podniesienie stopy życia. Ja jako ojciec trójki dzieci, otrzymuję obecnie świadczenia na dwoje, ponieważ przekraczam próg dochodowy. Od 1 lipca w związku ze zmianami moja rodzina będzie otrzymywała świadczenie na wszystkie dzieci, będzie to 1 500 zł miesięcznie. Pozwoli to na wakacyjne wyjazdy, zajęcia dodatkowe czy zakup sprzętu komputerowego. W moim przypadku za chwilę trzeba będzie rozglądać się za nianią, bo córka kończy rok i żona będzie musiała wrócić do pracy. Będzie więc to wsparcie do sfinansowania opieki.

Źródło: bilgoraj.com.pl

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30