Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Święto Policji w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

swieto policji bilgorajFunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju obchodzili dziś swe święto. Uroczysty apel odbył się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

-To zaszczyt gościć w murach Starostwa Powiatowego podczas święta jednostkę powiatową Policji. Drodzy funkcjonariusze nawiązujecie do etosu policjantów z czasów II Rzeczypospolitej. Swoją służbę, to co robicie dla społeczeństwa osadzacie na mocnym fundamencie poświęcenia tych, którzy w policyjnych mundurach tworzyli struktury waszej formacji w trudnym czasie budowanie państwowości Polski, tych, którzy stawali w roku 1939 przeciw niemieckim i sowieckim agresorom, na fundamencie tych, którzy za wierność "Sprawie Polskiej" ginęli w obozach i miejscach kaźni. Bycie policjantem to przede wszystkim służba, życzę by Wasza misja, powołanie przynosiło konkretne wymiary dla dobra społecznego ale także by osobiście dawało to satysfakcję, spełnienie i poczucie misji. Niech wyrazem wdzięczności będzie ten okolicznościowy grawerton, który na ręce Komendanta Powiatowego przekazuje jednostce w Biłgoraju – mówił do zebranych Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

W święcie, które było jednocześnie celebracja jubileuszu 100-lecia Policji Państwem udział wzięli funkcjonariusze biłgorajskiej policji, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie reprezentował inspektor Radek Bąchór, obecny był także poseł Piotr Olszówka, przedstawiciel poseł Agaty Borowiec, reprezentacja Sądu i Prokuratury w Biłgoraju oraz wójtowie i burmistrzowie.

Podczas uroczystości wręczono policjnatom awanse i wyróżnienia.

Foto: bilgoraj.com.pl

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30