Apel w Staszowie jest wyjątkowy przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim, uczestniczą w nim wszystkie grupy Pieszej Pielgrzymi Zamojsko - Lubaczowskiej, poza tym to czas odwiedzin. -W kościele św. Barbary wspólnie dziękujemy za półmetek naszej wędrówki. Swa obecnością zaszczycili nas, zresztą jak zwykle, licznie przybyli na to spotkanie księża, władze samorządowe z naszych stron i nasi najbliżsi - mówi Anna Maciukiewicz, z obsługi medialnej pielgrzymki.

Pątników odwiedzili przedstawiciele władz samorządu powiatowego. -Ciesze się ze moglem spotkać się z pielgrzymami z naszego powiatu którzy zmierzają na Jasna Gore. Pielgrzymka to wspaniały czas kiedy można uporządkować swoje sprawy duchowe ale tez nabrać sił, to swoiste rekolekcje w drodze - mówi Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

-Spotkanie z pielgrzymami dało mi dużo radości jestem pełna podziwu dla ich trudu i poświęcenia. Pomimo zmęczenia widać wielka radość i życzliwość do siebie nawzajem - dodaje Beata Strzałka. Piesza Pielgrzymka Zamojsko - Lubaczowska dotrze na Jasną Górę 14 sierpnia, w przededniu Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W grupie Biłgorajskiej, której przewodniczy ks. Karol Jędruszczak, pielgrzymuje około 160 osób.

Źródło: bilgoraj.com.pl
Foto: pielgrzymka.info