Strona wykorzystuje pliki cookies,
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
 

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Language - język

Przedstawiciele Zarządu Powiatu w odwiedzinach u pielgrzymów

starosta staszow
Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip i etatowy członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego, Beata Strzałka odwiedzili pielgrzymów. Wspólnie z pątnikami z Ziemi Biłgorajskiej i pozostałymi grupami Pieszej Pielgrzymki Zamojsko - Lubaczowskiej uczestniczyli w uroczystym Apelu Jasnogórskim w Staszowie. To przystanek w połowie drogi pątników.

Apel w Staszowie jest wyjątkowy przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim, uczestniczą w nim wszystkie grupy Pieszej Pielgrzymi Zamojsko - Lubaczowskiej, poza tym to czas odwiedzin. -W kościele św. Barbary wspólnie dziękujemy za półmetek naszej wędrówki. Swa obecnością zaszczycili nas, zresztą jak zwykle, licznie przybyli na to spotkanie księża, władze samorządowe z naszych stron i nasi najbliżsi - mówi Anna Maciukiewicz, z obsługi medialnej pielgrzymki.

Pątników odwiedzili przedstawiciele władz samorządu powiatowego. -Ciesze się ze moglem spotkać się z pielgrzymami z naszego powiatu którzy zmierzają na Jasna Gore. Pielgrzymka to wspaniały czas kiedy można uporządkować swoje sprawy duchowe ale tez nabrać sił, to swoiste rekolekcje w drodze - mówi Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

-Spotkanie z pielgrzymami dało mi dużo radości jestem pełna podziwu dla ich trudu i poświęcenia. Pomimo zmęczenia widać wielka radość i życzliwość do siebie nawzajem - dodaje Beata Strzałka. Piesza Pielgrzymka Zamojsko - Lubaczowska dotrze na Jasną Górę 14 sierpnia, w przededniu Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W grupie Biłgorajskiej, której przewodniczy ks. Karol Jędruszczak, pielgrzymuje około 160 osób.

Źródło: bilgoraj.com.pl
Foto: pielgrzymka.info

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 94
tel: (84) 688-20-00, fax: (84) 688-20-09,
e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl
godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30