W dniu 26 maja 2020 r. o godz. 13.00 (wtorek) rozpocznie się cykl 20 wideokonferencji  organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wspólnie z Ministerstwem Rozwoju. Celem wideokonferencji jest przekazanie przedsiębiorcom informacji o przyjętych rozwiązaniach prawnych przeciwdziałającym skutkom gospodarczym pandemii COVID-19 oraz przekazanie korzyści wynikających z przyjętych pakietów ustaw zwanych Tarczą Antykryzysową. Cykl wideokonferencji potrwa 7 tygodni.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram konferencji znajdą Państwo na stronie: www.parp.gov.pl/tarcza.

„Tarcza antykryzysowa” to pakiet rozwiązań, których celem jest łagodzenie negatywnych skutków koronawirusa na gospodarkę. Elementem Tarczy są instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek pandemii.

Podczas cyklu webinariów pt. „Finansowanie i doradztwo Grupy PFR” eksperci m.in. z Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Przemysłu, PARP, KUKE, PAIH czy Polskiego Funduszu Rozwoju omówią dostępne instrumenty finansowe i doradcze, z których mogą skorzystać firmy w tym trudnym czasie.

      Webinarium „Specustawa funduszowa – ułatwienia w programach PARP” pozwoli  na omówienie udogodnień w programach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wnioskodawcy znajdą odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in.:

- przedłużenia terminów na złożenie wniosku o dofinansowanie,
- przedłużenia terminów na dostarczenie przez wnioskodawców uzupełnień, dodatkowych dokumentów, czy dokumentów niezbędnych do podpisania umowy,
- ułatwieniach w procedurze odwoławczej.

Natomiast beneficjenci dowiedzą się o korzystnych zmianach PARP w zakresie realizacji projektów czy weryfikacji i rozliczań wniosków o płatność.